BioVavřinec / Okrouhlice

BioVavřinec – pokračování tradice

Zemědělství v našem rodě sahá do daleké historie a hospodařilo se zde až do roku 1953, kdy byly pozemky zabaveny dědovi současného majitele statku. Farma byla obnovena v roce 1993 a od samého počátku hospodařila v systému ekologického zemědělství.  Hlavní myšlenkou našeho hospodaření je trvale udržitelný rozvoj v okolí naší vesničky Okrouhlice. Snažíme se o citlivé chování k přírodě. Farma se soustředí na finalizaci vlastní produkce – mléčné a mlynářské výrobky. Pěstujeme různé druhy obilovin, pohanku a různé jiné plodiny. Část této rostlinné produkce je určena pro zpracování v našem mlýně a další část pro zkrmování.

 

Na našich pastvinách chováme plemeno českého červenostrakatého skotu na mléčnou produkci. Upřednostňujeme kvalitu mléka před kvantitou, protože jen tak můžeme mít chutné sýry, jogurty a další mléčné dobroty, které vyrábíme ve vlastní mlékárně.

 

Produkty: Mléčné produkty: mléko, jogurty, tvarohy, sýry a další Mlynářské produkty: celozrnná mouka – pšeničná, špaldová, žitná, pohankové výrobky – mouka, krupice, lámanka, kroupy

Kategorie produktů:

Mléčné výrobky

Fotogalerie:

Pořádá:
Ve spolupráci s:
Partneři kulaťáku:
Partneři sdružení:
verbalni-logo kudyznudy_logo

© 2012 Farmářské trhy, z.s. – organizátor Farmářských trhů na Kulaťáku | Design by Plechárna | Developed by Hanyes