O trzích

V sobotu 17. dubna restartují Trhy na Kulaťáku

 

Konají se již jedenáct let a historicky první trhy  byly 21. března 2010

 

 

Dvanáctá sezóna Trhů na Kulaťáku bude po nuceně dlouhé přestávce konečně zahájena v sobotu 17. dubna. Trhy se však konají za zpřísněných protipandemických podmínek - mezi stánky musí být dvoumetrové rozestupy a všichni, tedy prodejci i návštěvníci, musí dodržovat hygienická nařízení – především mít ochranné prostředky dýchacích cest. Prosíme všechny, aby tyto podmínky dodržovali a neohrožovali tak další konání trhů. Na trzích zachováme pestrou nabídku veškerého povoleného sortimentu, můžete se těšit především na všechny oblíbené potravinářské výrobky, květiny a v tuto chvíli velmi žádané sazenice a další rostliny na vaše balkony či zahrady. Prodej občerstvení je bohužel zatím zakázán, věříme však, že i to se brzy vrátí a trhy budou opět v podobě, ve které je znáte. I ostatní nabídku na trhu budeme rozšiřovat ihned, jakmile to protipandemická opatření dovolí. Pro všechny prodejce bylo období, kdy se trhy nemohly konat velmi složité, pro některé z nich je to jediné místo, kde mohou své výrobky nabízet.

Svou návštěvou Trhů na Kulaťáku je podpoříte v jejich podnikání a úsilí.

 

Zde je vyjádření jednoho z nich:

„Uzavření trhů nás velmi zasáhlo. Odbyt vajec, se kterým jsme počítali na farmářských trzích, se totálně zastavil, ale slepicím chovatel neporučí, aby přestaly zkrmovat potravu a snášet vejce. Každý den máme mnohatisícové náklady a tržba nedosahovala ani poloviny těchto výdajů. Pokud by farmářské trhy nezačaly v měsíci dubnu, museli bychom levně rozprodat hejna drobnochovatelum a držet pouze nutné minimum nosnic pro potřeby rodiny. Tím pádem by zázemí, které jsme vybudovali během dvou let, ztratilo smysl.“

Duben, Vejce z Vysočiny.

 

V letošní sezóně se opět zaměříme na omezení produkce zejména plastových odpadů. I vy sami můžete přispět ke zlepšení našeho společného prostředí například tím, že si přinesete vlastní obaly, budete používat látkové tašky či síťovky a na nápoje můžete mít vlastní kelímek.

Jakmile to bude možné, také obnovíme na trhu hudební produkci, zorganizujeme speciální akce a připravíme zajímavé aktivity do dětského koutku v programu Malý farmář.

Trhy na Kulaťáku se konají každou sobotu od 8 do 14 hodin na Vítězném náměstí v Praze 6.

 

 

www.farmarske-trhy.czhttps://www.facebook.com/farmarsketrhy

 

 

Pořádá:
Ve spolupráci s:
Partneři kulaťáku:
Partneři sdružení:
verbalni-logo kudyznudy_logo

© 2012 Farmářské trhy, z.s. – organizátor Farmářských trhů na Kulaťáku | Design by Plechárna | Developed by Hanyes